Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rifillon bora në Korçë, qyteti shtron vellon e bardhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rifillojnë rreshjet e dëborës në Korçë. Vetë qytetarët korçarë kanë hedhur edhe fotot e para ku duket se bora ka nisur ngadalë dhe shtruar. Qyteti, ka marrë një pamje tjetër në mbrëmje. Ndërkohë që priten të ulen temperaturat edhe në ditët në vijim, jo vetëm për qytetin e Korçës, por edhe në zonat e tjera të vendit.

Kjo është e treta herë që në Korçë rifillon një deborë e tillë, ndërkohë që në deborën e saj, pati edhe bllokim të rrugës nacionale. Qeveria madje kërkoi përgjegjësitë tek autoritetet rrugore që duhet të mirëmbanin rrugën, ashtu sikurse edhe tek firmat private. Pati edhe procedime penale për shpërdorim detyre. 

Më shumë


spot_img
spot_img