Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Richard Grenell ‘kritika’ BE-së: Lerini diskutimet, jepni vizat për Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1f14bd9ab8b4a7255b14694485131feb

Ish-i dërguari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka ‘kritikuar’ sot Bashkimin Evropian për çështjen e liberazlimit të vizave për Kosovën.

Pëmes një postimi në Twitter, Grenell shprehet se Brukseli duhet të ndalojë së foluri për liberalizimin dhe të fillojë të japë ato.

“Ndaloni diskutimin për vizat dhe filloni jepni ato. Kancelarja Merkel më ka thënë mua direkt që është diçka që mund të fillojë ta bëjë menjëherë për disa punëtorë. Ajo ma ka thënë në vitin 2019”, ka shkruar Grenell.

Më herët Grenell ka akuzuar Albin Kurtin si “majtist anti-amerikan”, i cili sipas tij ka qenë kundër Administratës dhe politikës së SHBA-së ndër vite, duke përmendur Bill Clintonin, Geroge Bushin, Barack Obamën dhe Donald Trumpin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img