Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Richard Grenell: Jam kundër anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO! Anëtarët aktualë nuk po i paguajnë detyrimet e tyre financiare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ambasadori i SHBA në Gjermani, Richard Grenell, ka dalë kundër anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO.

Sipas tij, disa nga anëtarët aktualë të Aleancës së Veriut nuk po i paguajnë detyrimet e tyre financaiare, ndaj shtimi i më shumë vendeve do të thotë më shumë para’ të marra nga taksapaguesit amerikanë për të mbuluar shpenzimet ushtarake.

albsig

Finlanda dhe Suedia miratuan në Parlamentet përkatëse aplikimin për anëtarësim në NATO, një vendim që nuk është pritur aspak mirë nga Rusia, me Kremlinin që ka kërcënuar se dy vendet nordike do të përballen me pasoja të mëdha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img