Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Riatdhesohen me ‘ceremoni’ në Rinas 36 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika

spot_img

Lajme të ngjashëm

9a754b5a5f8390dc285a5b7ec4b2d386

Janë riatdhesuar në Shqipëri 36 shqiptarë të cilët kërkonin azil në Francë e Belgjikë.

Me rastin e riatdhesimit të tyre, zëvendës ministrja e Brendshme, Romina Kuko, gjatë fjalës së saj ka deklaruar se “Shanset për azil janë zero!”.

Nga ana tjetër, Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin Aida Hajnaj, ka theksuar uljen e vazhdueshme të numrit të azilkërkuesve, sipas saj.

Të 36 shqiptarët pritet t’i rikthehen normalitetit të jetës në atdheun e tyre…

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img