Hapësire reklamuese

Aktualitet

Riatdhesohen 50 shqiptarë nga vende të ndryshme të BE

Shkruar nga Newsbomb

50 shtetas shqiptarë janë kthyer në Tiranë gjatë ditës së sotme nga organet kompetente të disa prej shteteve të BE-së.

Operacioni i atdhesimit është kryer në bashkëpunim midis policisë shqiptare dhe asaj franceze “Frontex”.

22 shqiptarë janë kthyer nga Franca, 19 nga Gjermania, 8 nga Belgjika dhe 1 nga Danimarka për arsye se nuk kishin leje qëndrimi në këto vende.

Procesi i atdhesimit në aeroportin “Nënë Tereza” u ndoq nga afër nga kreu i Përgjithshëm i Policisë Shqiptare, Artan Didi, si dhe nga përfaqësues të ambasadave të huaja të akredituara në Tiranë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese