Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Riatdhesimi shqiptarëve nga Siria, reagon Ambasada e SHBA: Të rehabilitohen, kur justifikohet të përballen me drejtësinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5cb9028cf4b99524e4329dcb7609e893

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, reagon për riatdhesimin e 4 fëmijëve shqiptarë dhe një gruaje dje nga autoritetet shqiptare dhe ato të huaja.

Ambasadorja e quan të mrekullueshëm lajmin e riatdhesimit të fëmijëve, ndërsa thekson se të gjitha qeveritë duhet të marrin “njerëzit e tyre” nga Siria dhe t’i rehabilitojnë ata. Kur justifikohet shkruan ajo, të përballen me drejtësinë.

“E mrekullueshme të shikosh këta fëmijë të pafajshëm të çliruar nga ISIS. Shpresoj se hapa të tjerë do të ndiqen. Qeveritë duhet të riatdhesojnë shtetasit e tyre nga Siria në mënyrë që ata të rehabilitohen dhe, kur justifikohet, të përballen me drejtësinë”, shkruan Kim.

Kujtojmë se, dje u kthen në Atdhe Floresha Rasha me tre fëmijët e saj dhe Endri Dumani.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img