Riatdhesimi i fëmijëve nga kampi Al-Hol, Rama takohet me gjeneralin Abass: Do kthehem bashkë me fëmijët

Publikuar tek: aktualitet, më 11:15 27-10-2020 Riatdhesimi i fëmijëve nga kampi Al-Hol, Rama takohet me gjeneralin Abass: Do kthehem bashkë me fëmijët

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në Beirut është takuar me gjeneralin Abass.

Rama ka falenderuar gjeneralin për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë.

“Beirut - Me Gjeneralin Abass përpara kthimit në atdhe bashkë me fëmijët, për ta falenderuar për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë,” shkruan Rama.

Kujtojmë që pasditen e djeshme Gjysmëhëna e Kuqe Siriane ka bërë me dije se ka nisur riatdhesimin e katër fëmijëve shqiptarë dhe një gruaje që ndodhen në kampin Al-Hol.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjashtë edukatore preken nga COVID, mbyllet kopshti në Peqin
Me buzët e plasaritura dhe i rrethuar nga ushtarët afganë, Endri Dumani po kthehet në shtëpi nga kampi Al-Hol »
Article Logic
Execution time: 0.010967016220093
array(1) { ["section"]=> string(108) "riatdhesimi-i-femijeve-nga-kampi-al-hol-rama-takohet-me-gjeneralin-abass-do-kthehem-bashke-me-femijet-225326" }