Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Riatdhesimi i familjeve shqiptare nga Siria në vendin tonë, Edi Rama dhe Blendi Çuçi të pranishëm në Liban

spot_img

Lajme të ngjashëm

5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që qëndronin në kampin Roj të Sirisë do të riatdhesohën ën Shqipëri. Lajmi u bë i ditur nga një gazetar i NBC-së ditën e sotme, i cili publikoi edhe fotografitë e familjeve shqiptare.

“Departamenti i Jashtëm në Administratën Autonome njoftoi se ata do i dorëzojnë disa familje të ISIS qeverisë shqiptare. Fotografia e disa grave dhe fëmijëve shqiptarë në kampin Roj”, shkruante ai.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ndodhen në Liban, ku po ndjekin nga afër operacionin për riatdhesimin e grave dhe fëmijëve shqiptarë.

“Për operacionin e shpëtimit nga kampi i ferrit në Al Hol dhe kthimit të fëmijëve grave të tjera në Atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë nga kampet e vdekjes në Siri, nesër në Shqipëri, falë një operacioni të gjatë e të ndërlikuar inteligjence në terren dhe ndihmës së paçmueshme të gjeneralit Abass Ibrahim”, shkruan Rama.

Foto e publikuar nga gazetari Taulant Kopliku, fëmijët dhe gratë shqiptare në Siri:

a59cbb41 4d7b 4223 9a7f cf6155a6d400 640x703 1

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img