Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Riaktivizohen vatrat e zjarrit në Lunxhëri, flakët “përpijnë” 40 hektarë kullota dhe 500 rrënjë arrore

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Riaktivizohen sërish sot vatrat e zjarrit të fikura ditën e djeshme në Lunxhëri.

Flakët kanë përfshirë pjesën e sipërme të kodrave në këtë zonë. Deri më tani janë djegur 40 hektarë kullota dhe 500 rrënjë arrore.

15 zjarrfikës janë angazhuar për shuarjen e flakëve të cilat favorizohen nga era dhe temperaturat e larta që prej disa ditësh kanë mbërthyer vendin tonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img