Rezultatet për 8 bashkitë e mbetura dhe parashikimi për fituesit

Publikuar tek: politike, më 11:24 23-06-2015 Rezultatet për 8 bashkitë e mbetura dhe parashikimi për fituesit Rezultatet e fundit për Durrësin

Rezultatet e fundit për Tiranën tregojnë një shkëputje të konsiderueshme të kandidatit të majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Ai ka arritur në 152483 vota, sipas të dhënave deri para dy orësh. Ndërkohë që kandidati I djathtë Kosova ka një shkëputje nga Veliaj prej thuajse 40 mijë votash, duke patur 110585 vota.

Kandidati i Pavarur Gjergj Bojaxhi ka shkuar në 15283 vota, thuajse në kuotën edhe të firmëtarëve, në rradhën e zgjedhësve që e propozuan, edhe pse kanë mbetur edhe 37 kuti të panumëruara.Sazan Guri ka shkuar 3166 vota, Arben Tafaj 1872 dhe Dhimitër Muslia 871 vota.

Në Durrës ka një shkëputje të konsiderueshme të Dakos, ndaj Dumës. Dako kryeson me më shumë se 9 mijë vota, megjithëse kanë mbetur edhe 104 kuti pa numëruar. Dako ka 36189 vota, ndërsa Duma 27166.

 

Ja cilat janë rezultatet e tyre të deritanishme dhe parashikimet se cilët janë fituesit:

TIRANA:

Tirana

KAMZA:

KAMZA

SHKODRA:

SHKODRA

 

BERAT:

BERAT

 

MALËSI E MADHE:

Malesi e Madhe

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012062072753906
array(1) { ["section"]=> string(70) "rezultatet-per-8-bashkite-e-mbetura-dhe-parashikimi-per-fituesit-14398" }