Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

REZULTATET/ Partizani largohet i turpëruar nga Kupa e Shqipërisë , 23 gola vendosin sfidat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë mbyllur tetë ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Në orën 13:30 në tetë qytet të ndryshme, janë zhvilluar takimet, që panë Partizanin të “rrëzohej” në Elbasan përballë Besëlidhjes. 3 golat e Telushit nuk kanë mjaftuar, e gjithashtu as përmbysja e golit të Hajdarit që hapi sfidën. Trajneri Sormani merr një fitore 3-1 pa vlera për të kuqtë, me Besëlidhjen që konfirmohet si “macja e zezë” e kampionëve.

Në ndeshjet e tjera, Tirana ka shënuar katër herë në shtëpi kundër Kastriotit. Teuta ka përmbysur Erzenin në pjesën e dytë, ndërsa Vllaznia ka “zhytur” më rhellë Flamurtarin në Vlorë. Kukësi ka shënuar tre herë në pjesën e dytë, ndërsa Laçi nuk ia ka dalë edhe pse ka fituar në shtëpi 3-2 ndaj Bylis. Një gol ka mjaftuar për Skënderbeun, që e sheh veten më tej. Veç Partizanit dhe Flamuratrit, ekipi tjetër i Superligës që nuk ia ka dalë, është Luftëtari./ newsport.al

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img