Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

REZULTATET E FUNDIT: Të pavarurit nuk marrin as votat e njerëzve të tyre, 5 kandidatë kanë gjithsej 151 vota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanidatët e pavarur ishin një tjetër risi në zgjedhjet e 25 prillit që u zhvilluan në vendin tonë. Por, teksa kanë nisur të dalin rezultatet e para, duket se mbështetja për ta nuk është në nivelet e pritshme.

Nga të dhënat që publikon KQZ-ja deri në orën 03.51 të datës 26 prill, të gjithë kanidatët e pavarur kanë marrë në total 233 vota. Pra 5 kandidatë që kanë marrë të gjithë së bashku 233 vota.         

Më i votuari është Boiken Abazi i Vetëvendosjes, i cili kandidon si i pavarur në Tiranë duke qenë se VV nuk është regjistruar si parti politike në vendin tonë. Ai ka marrë 143 vota. I dyti është minatori Elton Debreshi, kandidimi i të cilit u pritë mirë, por mesa duket mbështetja me votë ka dështuar. Ai ka marrë vetëm 41.

Edhe dy kandidatët e tjerë të pavarur, aktivistë të Vetëvendosjes, Iljaz Shehu dhe Kreshnik Merxhani kanë rezultate tepër të dobëta deri tani. Ata kanë marrë, respektivisht Iljaz Shehu 32 vota dhe Kreshnik Merxhani 7 vota.

Vetëm 10 vota ka marrë dhe kandidati i pavarur Pal Shkambi.

Screenshot 9 16
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img