Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

REZULTATET E FUNDIT: PS më shumë se 226 mijë vota, demokratët 176 mijë, ja sa ka marrë LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e fundit për çdo parti në rang të vendit.

Deri më tani janë numëruar kuti në rang të vendit nga 5199.

Nga përditësimi I orës 09:41 të mëngjesit të 26 prillit, shihet se PS vazhdon të thellojë ndjeshëm avantazhin me PD dhe partitë e tjera.

REZULTATET E FUNDIT, ORA 09:41– 26 PRILL

Partia Socialiste: 226077 ose 49.55%

Partia Demokratike: 176606 ose 38.71%

Lëvizja Socialiste për Integrim: 32579 ose 7.15%

Screenshot 10 35
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img