Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

REZULTATET E FUNDIT/ PS kryeson në shumicat e Bashkive, garë e fortë në Shkodër me “Shtëpinë e Lirisë”, PD siguron pak vota

Lajme të ngjashëm

Vijon numërimi i kutive të votimit në katër bashki Shkodër, Durrës, Lushnje dhe Dibër.

Deri më tani kandidatët e Partisë Socialiste po kryesojnë, ndërsa në Shkodër është një garë e fortë mes Shtëpisë së Lirisë dhe Partisë Socialiste.

Ajo që vihet re është që Partia Demokratike në shumicëne  Bashive ka rritur të sigurojë pak vota.

Kujtojmë më herët është shpallur edhe fituesi i Bashkisë së Vorës, Blerim Shera i Partisë Socialiste, gjithashtu PS ka fituar edhe Bashkinë e Rrogozhinës me Edison Memollën.

REZULTATET e fundit të publikuara nga KQZ në 09: 44

Bashkia Shkodër:

Majlinda Angoni       13029                         PS

Bardh Spahia             14680               Shtëpia e Lirisë

Xhemal Bushati         5168                         PD

Bashkia Durrës:

Emiriana Sako            28375                         PS

Ardian Muka              14654                Shtëpia e Lirisë

Luan Hoti                    6168                          PD

Bashkia Lushnje:

Eriselda Sefa                20348                     PS

Elton Bano                    10853               Shtëpia e Lirisë

Indrit Sefa                      3608                   PD

Bashkia Dibër:

Rahim Spahiu             10617                             PS

Premtim Kryemadhi        3290                   Shtëpia e Lirisë

Luan Haka                    3049                           PD

Dritan Torba           69                                LRE

Më shumë