Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

REZULTATET E FUNDIT: PS kalon mbi 130.000 vota në rang vendi, demokratët 32 mijë vota mbrapa, LSI afër 20-shes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve publikon rezultatet e fundit për çdo parti në rang vendi. Nga përditësimi i fundit, i orës 06.21 të mëngjesit të këtij 26 prilli, shihet se PS ka thelluar ndjeshëm avantazhin me PD dhe partitë e tjera.

Nga rezultatet në të gjitha qarqet e vendit, shihet një rritje e dukshme dhe një avantazh i Partisë Socialiste, ndërsa Partia Demokratike është përpara vetëm në qarqet që kanë qenë historikisht bastione të së djathtës.

Nuk mund të thuhet e njëjta gjë pasi çdo statistikë e KQZ-së dhe e mediave të ndryshme që zhvillojnë sondazhe dhe parashikimet e tyre, është në rënie. Në qarkun e Shkodrës LSI ka shënuar një rezultat pozitiv të lehtë.

REZULTATET E FUNDIT, ORA 06.21 – 26 PRILL

Partia Socialiste – 136861 vota

Partia Demokratike – 104323 vota

Lëvizja Socialiste për Integrim – 19289 vota

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img