Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

REZULTATET E FUNDIT/ Numërohen 81% e votave, Partia Socialiste thellon diferencën, drejt mandatit të 19-të në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon procesi i numërimit të votave në të gjithë Shqipërinë. Deri më tani është mbyllur numërimi në qarqjet e Dibrës dhe Kukësit ku fituese ka dalë Partia Demokratike. Ndërkohë përsa i përket numrit total të votave, Partia Socialiste ka thellur rezultatin duke arritur në një diferencë rreth 106 mijë votash nga PD.

Në qarkun e Tiranës, PS kryeson me 30 mijë vota më shumë dhe synon të marrë mandatin e 19-të të cilën ia heq PD.

Humbësja e madhe në këto zgjedhje duket se do të jetë LSI e cila ka një rënie drastike krahasuar me zgjedhjet e 2017.

Këto janë rezultatet e fundit:

fundit
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img