Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

REZULTATET E FUNDIT/ Dhe pak kuti për të numëruar, ja si po shkon gara, PS kryeson në shumë Bashki, kandidati i Berishës drejt fitores në Shkodër

Lajme të ngjashëm

Vijon numërimi i votave në 4 Bashki, Shkodër, Durrës, Lushnje dhe Dibër.

Deri më tani kandidatët e Partisë Socialiste po kryesojnë, ndërsa në Shkodër i pari deri më tani mban vendin Bardh Spahia i “Shtëpisë së Lirisë”

Kujtojmë më herët është shpallur edhe fituesi i Bashkisë së Vorës, Blerim Shera i Partisë Socialiste, gjithashtu PS ka fituar edhe Bashkinë e Rrogozhinës me Edison Memollën.

REZULTATET

Bashkia Shkodër:

Majlinda Angoni       10541                           PS

Bardh Spahia             11843               Shtëpia e Lirisë

Xhemal Bushati        4165                         PD

Bashkia Durrës:

Emiriana Sako            18621                        PS

Ardian Muka              9237                 Shtëpia e Lirisë

Luan Hoti                    4371                          PD

Bashkia Rrogozhinë:

Edison Memolla          8438                        PS

Hekuran Xhani             1550              Shtëpia e Lirisë

Ferdinand Saraçi          1966                      PD

Bashkia Lushnje:

Eriselda Sefa                 16034                   PS

Elton Bano                    8720               Shtëpia e Lirisë

Indrit Sefa                      2948                     PD

Bashkia Dibër:

Rahim Spahiu    7086                             PS

Premtim Kryemadhi           2177          Shtëpia e Lirisë

Luan Haka                              1798          PD

Dritan Torba                       39                  LRE

Më shumë