Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rezoluta kundër raportit të Dick Marty, Rama i drejtohet Këshillit të Europës në 12 tetor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama do t’i drejtohet Këshillit të Evropës me një fjalim në 12 tetor, ashtu siç kishte paralajmëroi, ku do të kërkojë rishikimin e rezolutës kundër raportit të Dick Marty, si dhe të shpallen të pabaza akuzat për trafikim të paligjshëm të organeve njerëzore gjatë Luftës Çlirimtare të Kosovës.

Kuvendi i Shqipërisë e miratoi rezolutën për rrëzimin e raportit të Dick Marty-t në qershor të këtij viti para ndërprerjes së sesionit parlamentar.

Më herët kryeministri kishte paralajmëruar se çështja do të shkonte deri në Strasburg, në mënyrë që akuzat e Dick Marty-t në raportin e prezantuar, të rrëzoheshin, pasi janë të pabaza.

Theksomë se Marty hartoi një raport ku akuzon Ushtrinw Çlirimtare tw Kosovws për trafikim organesh dhe ky raport u miratua nga parlamenti europian.

Më shumë


spot_img
spot_img