Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Rezoluta e PS për Metën, Tritan Shehu: Dokument nul, si paralajmërimet kineze

spot_img

Lajme të ngjashëm

069b73a95c0a1c4ec82b659f037241cf

Vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike për rezolutën e Partisë Socialiste lidhur me çështjen e Presidentit Ilir Mreta të enjten në Kuvend.

Ish-deputeti Tritan Shehu e cilëson si ‘nul’ rezolutën e prezantuar nga PS, ndërsa e krahason atë me paralajmerimet e dikureshme kineze.

Sakaq, theksojmë se ndonëse dje PS deklaroi se do të nisë procedurat për shkarkimin e Metës, në rezolutën e sotme nuk shkruhej asgjëkundi një fakt i tillë.

Komenti i plotë:

Teksti i Projekt Rezolutes se PS per ne Kuvend, eshte si paralajmerimet e dikureshme kineze, psh si ai 1225!!

Eshte nje dokument pa asnje element ndeshkues, pa asnje force ligjore detyruese per institucionet e administrimit te votes, per procesin e votimit, per organet e pushtetit qendror a lokal etj.

Dhe nuk mund te ishte ndryshe!

Eshte nje dokument, qe nuk i hap dhe nuk mund t’i hapi rruge asnje procesi votimi me 30 qershor, tashme te pa mundur.

Pra eshte nje dokument deklamativ dhe nga ana ekzekutive eshte vetem “nul”.

Teatralitet e demostrim “muskujsh” i pa nevojshem, humbje kohe kur tashme kjo Rilindje duhet te kthehet ne realitet e te punoje ne frymen e Dekretit te Presidentit dhe te mesazhit mbare popullor.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img