Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rezervuari i Manskurisë në Golem në gjendje kritike, kërkesë për ndihmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situatë alarmante para pak çastesh në rezervuarin e Manskurisë në Golem të Kavajës. Prefekti i qarkut, kryetari i Bashkisë Elvis Rroshi dhe punonjës të tjerë të administratës janë në vendngjarje për të ndjekur situatën dhe të mos lejojnë vërshimin dhe shpërthimin e digës së këtij rezervuari, që do të shkaktonte pasoja të papërballueshme për zonën.

Ndërkohë është kërkuar ndihmë edhe nga Tirana për të vëzhguar dhe mbajtur nën kontroll situatën. Aktualisht po punohet me pompa për të hequr ujin. Autoritetet aty kërkojnë të paktën mosndërprerjen e energjisë elektrike për të punuar pompat me kapacitet të plotë.

{mp4}2515{/mp4}

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img