Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Rexhep Mejdani flet për shkarkimin e Metës: Për mua duhet menduar shumë mirë përpara se të akuzohet Presidenti, shpresoj që Gjykata Kushtetuese…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-Presidenti Rexhep Mejdani në një intervistë për Euronews Albania ka folur për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Ai tha se duhet menduar shumë mirë përpara se të akuzohet një president, ndërsa u shpreh se shpreson që Gjykata Kushtetuese të marrë vendimin e duhur.

“Për mua duhet menduar shumë mirë para se të akuzohet presidenti. Unë shpresoj që Gjykata Kushtetues të marrë vendimin e duhur”, tha Mejdani.

Kujtojmë se Presidenti Meta u shkarkua nga Kuvendi i Shqipërisë në 9 qershor me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim, me argumentin se ka bërë shkelje të rënda kushtetuese. Tashmë do të pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese, që do t’i vendosë “vulën” shkarkimit ose jo të Metës.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img