Revoltohet vajza e Lasgushit të madh: O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë! Politika ka 27 vjet që gërmoi dhe nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:20 26-02-2018 Revoltohet vajza e Lasgushit të madh: O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë! Politika ka 27 vjet që gërmoi dhe nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët...

Rebelohet vajza e Lasgushit të madh, Marie Poradeci.

E indinjuar nga “opinionistët” që dalin nëpër ekrane dhe flasin në emër të të gjithëve por edhe të parave, vajza e lirikut nuk ngurron të thotë se çfarë nxorri sipas saj politika në 27 vite.

“O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë: kur të japësh një opinion për diçka duhet të shtosh përpara fjalët "për mendimin tim" dhe pastaj ta thuash opinionin për të cilin je paguar kodoshërisht. Politika ka 27 vjet që gërmovi e nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët, dallaveraxhinjtë, sahanlëpirësit dhe i vuri të drejtojnë shtetin dhe dipllomacinë. Dhe kështu e bëri Shqipërine një llumnajë të ndyre. Mercenaret të qelbur që ju vrafte zoti. Është një vojtje e pafund për ata pak njerëz të ndershëm që jetojnë në këtë vend”, përmbyll me nota revolte deri në fund Marie Poradeci.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ironia therëse e analistit: Këto palmat e mia po thyhen nga kokrrat, s’di ç’po bëhet me ato të Ramës
Gafa e zyrtarëve ndërkombëtarë me Metën...“S’trembem nga bora, s’trembem nga shiu...jam rracë skraparliu! (A e ka parë Presidenca këtë?!) »
Article Logic
Execution time: 0.012347936630249
array(1) { ["section"]=> string(155) "revoltohet-vajza-e-lasgushit-te-madh-o-qelbesire-grua-o-qelbesire-burre-politika-ka-27-vjet-qe-germoi-dhe-nxorri-tere-llumin-kurvat-spiunet-hajdutet-111503" }