Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

REVOLTOHET kreu i ‘Nismës Thurje’ pas prishjes së maternitetit: Asgjë nuk ka mbetur më nga qyteti ku jam rritur, me këtë mllef që kam më vjen… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

120505a40b40623b01de0eb5b8ac71af

Kreu i “Nisma Thurje” Endri Shabani, ka shkruar në rrjetet sociale se nuk i ka mbetur asgjë nga qyteti ku është rritur.

Ai ka publikuar një foto të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, e cila është shembur për t’u rindërtuar nga e para.

Ai ka treguar edhe vendet ku shkonte kur ishte më i vogël, që tani nuk ekzistojnë më në Tiranë.

Shabani shprehet se ka aq mllef sa do të donte që të nxirrte Ramën dhe Veliajn për kollare nga zyra. Ai ka propozuar që plani rregullues i Tiranës, të votohet vetëm me referendum, pasi sipas tij, ata që jetojnë këtu kanë të drejtë të vendosin se si e duan qytetin e tyre.

Postimi i plotë:

Une kam lindur tek ky maternitet.

Kur isha i vogel, cdo te diele shkoja tek parku i lodrave tek rruga e Elbasanit. Kur isha adoleshent shkoja me shoket tek stadiumi Qemal Stafa. Kur isha student shkoja cdo fundjave tek Teatri kombetar.

Asgje nuk ka mbetur me nga qyteti ku une jam rritur. Asgje.

Rama, dhe me pas Veliaj, me babezine e tyre ma kane marre dhe e kane shitur.

Kete mllef qe kam, me vjen t’i nxjerr prej kollareje nga zyra, por kjo pune nuk zgjidhet keshtu. Kjo pune zgjidhet nga njera ane duke i vene keta perpara drejtesise per cdo zullum qe na kane bere. Nga ana tjeter, duke iu hequr perfundimisht nga dora pushtetin per te marre vendime te tilla.

Plani rregullues i Tiranes (dhe cdo qyteti) duhet te votohet me referendum dhe vetem me referendum. Vetem ata qe jetojne ketu kane te drejte te vendosin se si e duan qytetin e tyre.

Keta e kane kollaj: leket i marrin ne Tirane, ndersa per vete jetojne ne Surrel apo Farke.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img