Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Revoltohet deputeti: Taksën e pastrimit e merrni, mblidhni plehrat ose do ua sjellim te Bashkia!

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat i Lushnjës Saimir Korreshi ka reaguar sërish, duke sjellë në vëmendje një shqetësim për banorët e Barbullinjës.

Këtë herë bëhet fjalë për një problem të mjedisit, ku në këtë fshat në të cilin jetojnë 1500 banorë, nuk ka një kosh për hedhjen e mbeturinave.

Deputeti i cili u bë i njohur nga fjalimi epik në parlament, ka publikuar edhe disa pamje nga ky fshat ku plehrat mbizotërojnë kudo. Ai i bën thiirrje pushtetit vendor që të marrë masa ose në të kundërt do t’ua sjellin mbeturinat para derës së bashkisë.

Postimi i Saimir Korreshit:

Fshati Barbullinje mbi 1500 banore qe jetojne ketu e nuk ka asnje kosh plerash. Shikojeni vete gjendjen. Mos dhente zoti eshte ndonje porosi e “nenes parti” pasi ka humbur te dyja qendrat e ketij fahati. Pothuaj e njejta gjendje ne te gjithe Njesine Administrative Fiershegan.

Lind pyetja??

Taksen e pastrimit e te gjelberimit pse ua merrni ketyre banoreve kur plerat kane mbytur fshatin dhe i vetmi jeshillek eshte jonxha neper parcelat e fermereve.

Ne rast se nuk merrni masa urgjente keto plera do tua sjellim perpara deres se Bashkese por edhe te shtepive tuaja.

Më shumë