Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Revoltohet Braçe: E keni lënë punën, festa ëëëë? Me ju ministra e inspektorë e kam (‘Agai’ që po shkatërron gjithçka për fitimet e tij)

Shkruar nga Newsbomb
[caption id="attachment_207959" align="alignnone" width=""]erion Brace[/caption]

Erion Braçe njihet për natyrën e tij rebele dhe kritike, edhe ndaj të vetëve.

Këtë herë, deputeti i PS denoncon, pa i zbuluar emrin, një “aga” i cili shkatërroi kodrën e bukur mbi Gradishten e Divjakës për përfitimet e tij personale.

“Ndërhyni sa nuk është vonë. S’ka objekt që të justifikojë këtë masakër. Leje mjedisore jo e jo”, shkruan Braçe ndërsa thotë se ministra e inspektorë e kanë lënë punën këto ditë festash.

Kujtojmë se ministër i Turizmit dhe Mjedisit është Blendi Klosi, të cilit mesa duket i adresohet mesazhi në fjalë. Ky reagim i Braçes vjen një ditë para mbledhjes së Asamblesë së PS, ndërsa priten ndryshime në qeveri.

REAGIMI I PLOTË I BRAÇES

Mirmengjes çuna!
E keni lene punen keshtu?
Festa ëëë?! Me ju e kam,
nga ministra deri tek inspektori i fundit;
E SHKATERROI KODREN E BUKUR MBI #GRADISHTE NE #DIVJAKE, KY AGAI!

Ka vite qe e ben!
Dhe eshte interesante se pavaresisht kush eshte ne pushtet,
ky Agai e gjen gjithnje nje njeri aty qe te vijoje te shkaterroje per fitimet e tij kete koder!

Edhe kete here po njesoj!
Ne blloko e ju liro!
Shiheni masakren tani!
Mire ullinjte e vjeter, mire edhe shtepite,
por tani e gjithe kodra!
Madje madje edhe rruga e re e sapobere e fshatit Gradishte qe po mban kamione te renduar deri ne 20 tone siper!

Nderhyni sa nuk eshte vone!
Ska objek qe te justifikoje kete masaker!
Leje Mjedisore jo e jo!

Kaq!
Ne do punojme dhe per festa,
aty rrotull jemi!
Po ju presim

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

#MASAKERQENUKNDALET Mirmengjes çuna! E keni lene punen keshtu? Festa ëëë?! Me ju e kam, nga ministra deri tek inspektori i fundit; E SHKATERROI KODREN E BUKUR MBI #GRADISHTE NE #DIVJAKE, KY AGAI! Ka vite qe e ben! Dhe eshte interesante se pavaresisht kush eshte ne pushtet, ky Agai e gjen gjithnje nje njeri aty qe te vijoje te shkaterroje per fitimet e tij kete koder! Edhe kete here po njesoj! Ne blloko e ju liro! Shiheni masakren tani! Mire ullinjte e vjeter, mire edhe shtepite, por tani e gjithe kodra! Madje madje edhe rruga e re e sapobere e fshatit Gradishte qe po mban kamione te renduar deri ne 20 tone siper! Nderhyni sa nuk eshte vone! Ska objek qe te justifikoje kete masaker! Leje Mjedisore jo e jo! Kaq! Ne do punojme dhe per festa, aty rrotull jemi! Po ju presim!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese