Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Revista prestigjioze britanike shkrim për Shqipërinë: Destinacion fantastik i kuzhinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Revista prestigjoze britanike Condé Nast Traveller Magazine i ka kushtuar një shkrim Shqipërisë, ku e quan “destinacion fantastik i kuzhinës”.

Rama shkruan se revista përmes bujarisë së njerëzve, shijes së verërave dhe aromës së erëzave të shumëllojshme, në 10 faqet e këtij artikulli, Shqipëria prezantohet si një destinacion “me detyrim përcaktim” i turizmit kulinar, për të përjetuar shijen, transformimin dhe identitetin e veçantë, që shefat shqiptarë të kthyer nga emigracioni apo të rritur prej amvisash shembullore, i kanë dhënë gastronomisë europiane.

“Shqipëria vjen si një destinacion fantastik i kuzhinës në revistën prestigjioze Condé Nast Traveller Magazine🇬🇧

Përshkruar përmes bujarisë së njerëzve, shijes së verërave dhe aromës së erëzave të shumëllojshme, në 10 faqet e këtij artikulli, Shqipëria prezantohet si një destinacion “me detyrim përcaktim” i turizmit kulinar, për të përjetuar shijen, transformimin dhe identitetin e veçantë, që shefat shqiptarë të kthyer nga emigracioni apo të rritur prej amvisash shembullore, i kanë dhënë gastronomisë europiane” shkruan Rama.

Më shumë


spot_img

spot_img