Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Revista londineze rendit 10 qytetet më të lira dhe më të mira në Europë, mes tyre dhe Berati

Lajme të ngjashëm

Revistës “Condé Nast Traveler” ka renditur 10 qytet më të bukura dhe më të lira në Europë.

Në një video teksa në rrjetet sociale revista londineze rendit 10 qytetet më të lira në Europë, ku mes tyre shihet edhe qyteti i bukur i Shqipërisë, Berati.  Berati i cili shquhet për bukurinë e tij dhe që ndryshe njihet si “qyteti i një mbi një dritareve”.

Gjithashtu në listën e qyteteve të lira është: Libson i Portogalisë, Athina e Greqisë, Tbilisi e Gjorgjisë, Sofia e Bullgarisë, Brasov e Rumanisë, Berati i Shqipërisë, Riga e Letonisë, Luans e Lituanisë, Klagenfurt e Austrisë dhe Izmir i Turqisë.

 

Më shumë