Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Revista e ISIS, në numrin e ri bëhet thirrje për sulme në Australi (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Numri i ri i revistës propagandistike të Shtetit Islamik i bën thirrje xhihadistëve të shënjestrojnë në veçanti Australinë.

Mes artikujve propagandistikë, në revistë u bëhet thirrje të gjithë xhihadistëve që jetojnë në kontinentin e largët, të kryejnë sulme vetëvrasëse me bomba dhe armë, për të cilat revista jep edhe këshilla se si t’i sigurojnë. Besohet se revista e ISIS shtypet në Raqqa të Sirisë. Botimi është i cilësisë së lartë dhe mendohet se prodhohen disa mijëra kopje për çdo numër të ri.

Më shumë
spot_img
spot_img