Restorantet në Itali solidarizohen me njerëzit në nevojë, dhurojnë ushqim pas orës 18:00

Publikuar tek: bota, më 20:17 29-10-2020 Restorantet në Itali solidarizohen me njerëzit në nevojë, dhurojnë ushqim pas orës 18:00 Ilustruese

Restoranti 'Crusco' në zonën e Potenzas, ka marrë inciativën solidare për t’i dhuruar ushqim njerëzve në nevojë.

Pronari i restorantit u shpreh për ndjekësit e tij në rrjetet sociale se “jemi vetëm një pikë në një oqean dëshpërimi”.

Gjithashtu, pas Crusco, shumë restorante të tjerë të cilët mbyllen pas orës 18:00 për shkak të masave të vendosura nga qeveria, i’u bashkuan nismës për t’u shpërndarë ushqim njerëzve në nevojë.

Italia është ndër vendet më të prekura nga COVID-19, ku më shumë se 617 mijë njerëz janë infektuar me virusin dhe 38,122 kanë vdekur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet VIDEO, ky është momenti i arrestimit të terroristit që vrau 3 persona në Nice të Francës
E preferuara e Trump kryegjyqtare në Gjykatën e Lartë, por ‘betejën’ e parë e fitojnë demokratët, zgjatet votimi me postë në Karolinën e Veriut »
Article Logic
Execution time: 0.012550830841064
array(1) { ["section"]=> string(94) "restorantet-ne-itali-solidarizohen-me-njerezit-ne-nevoje-dhurojne-ushqim-pas-ores-18-00-225708" }