Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Reshjet të dendura shiu dhe përmbytje, Basha niset për në Shkodër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c66133cb847955ad62a448148d29f00e

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme është nisur për në Shkodër.

Bëhet me dije se Basha është nisur për në Shkodër për të parë nga afër situatën e krijuar nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë përfshirë vendin prej disa ditësh.

Pritet që Basha të vizitojë disa zona të përmbytura në këtë qytet.

Pak më parë Bashkia e Shkodrës ka bërë edhe një bilanc ku shkuante se sipërfaqja totale e përmbytur në bashki është 1,595 Ha.

 Ky total përbëhet nga:

Tokë e pakultivuar 493 Ha

Foragjere të dyta, jonxhe 1003 Ha

Grurë 55 Ha

Bimë dekorative 40 Ha

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img