Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Reshjet e shiut fryjnë Erzenin, përmbyten disa shtepi dhe biznese në Shijak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d293bcbae414c5fe96c9c41d94a971a1

Reshjet intensive të shiut që kanë rënë pasditen e djeshme dhe gjatë natës, kanë bërë që lumi Erzen të dalë nga shtrati dhe të shkaktojë përmbytje.

Disa shtëpi dhe biznese në Shijak janë përmbytur si pasojë e daljes së Erzenit nga shtrati.

Ndërkohë, më herët është raportuar se edhe lumi Ishmë ka dalë nga shtrati dhe disa fshatra në zonën e Fushë-Krujës kanë janë përmbytur. Dhjetëra hektarë tojë janë nën ujë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img