Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Reshjet e mëdha të borës, reagon Balla: Po punohet për zhbllokimin e rrugëve dhe riparimet e dëmeve të energjisë në Elbasan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me bllokimin e rrugëve për shkak të reshjeve të papritura të borës, ndërsa thekson se ato kanë sjellë dëmtimin e rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike në qarkun e Elbasanit.

Ndërkaq Balla më tej thotë se po punohet kudo për të garantuar që rrugët të mbahen të hapura si dhe po riparohet çdo dëmtim i rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike.

“Reshjet e menjëhershme dhe të shumta të dëborës kanë shkaktuar bllokim të përkohshëm të rrugëve apo dëmtim të rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike në qarkun e elbasanit.

Po punohet kudo për të garantuar që rrugët të mbahen të hapura si dhe po riparohet çdo dëmtim i rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike.

Ne do të vazhdojmë edhe sot si çdo ditë, me mendje e me zemër, operacionin humanitar të rezistencës për ekzistencë”, tha Balla.

91525523_2876348609077388_6587112520635383808_n.jpg

91567199_2876348619077387_3042386675926827008_n.jpg

91914033_2876348695744046_156242702545977344_n.jpg

92336404_2876348699077379_5684753481022308352_n.jpg

Më shumë
spot_img
spot_img