Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Reshjet e dendura të shiut dëmtojnë urën e Kallaratit dhe Mesaplikut, izolohen 300 banorë në Selenicë

Lajme të ngjashëm

Moti i keq dhe reshjet e intensive të shiut gjatë natës kanë sjellë përkeqësim të situatës në jug  të vendit.

Bëhet me dije se nga reshjet e dendura janë dëmtuar edhe ura e Kallaratit dhe e Llakatundit. Shqetësuese është edhe prezenca e ujit në aksin nacional Vlorë-Selenicë.

Burime për media bëjnë me dije se është dëmtohet edhe ura e Mesaplikut dhe për pasojë janë izoluar rreth 300 banorë.


Më shumë