Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Reshje të dendura shiu, përmbyten varrezat në Lezhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

69f4a6ac0d06dad506352f6212e6710d

Java ka nisur me reshje të dendura shiu dhe kjo ka shkaktuar dhe problematika në zona të ndryshme.

Bëhet me dije se për shkak të reshjeve të shumta, gjatë natës janë përmbytur varrezat e fshatit Markatomaj në Lezhë.

Shkak i përmbytjes është bërë vërshimi i ujrave të një përroi që gjendet aty pranë.

Për të normalizuar situatën gjatë natës është ndërhyrë nga një ekskavator i Bashkisë Lezhë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img