Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Reshje të dendura shiu dhe shtrëngata, mësoni si do të jetë moti sot (TEMPERATURAT)

Lajme të ngjashëm

Situata sinoptike pritet të ndryshojë sërish ditën e enjte pasi do të mbizotërojnë vranësirat e dendura. Reshjet e shiut parashikohen të vazhdueshme. Intensiteti i tyre do të jetë mesatar në formën e shtrëngatave.

Intensitet të lartë, në formë rrebeshesh shiu shoqëruar me shkarkesa elektrike parashikohet të ketë në pjesën veriore dhe bregdetare. Pasdite, reshjet do të humbin intensitet me shi të dobët e të përkohshëm. Borë në zonat malore.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje e prej mesditës veriperëndim me shpejtësi 3-10m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore të vendit erë e vrullshme. Valëzimi në dete i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 5°C deri në 9°C

zonat e ulëta 7°C deri në 13°C

zonat bregdetare 9°C deri në 14°C

Temperaturat do të pësojnë rënie të vazhdueshme në mbrëmje.

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

Më shumë