Reshje të dendura në Indi, vetëtimat vrasin 79 persona

Publikuar tek: bota, më 11:57 22-06-2016 Reshje të dendura në Indi, vetëtimat vrasin 79 persona

Të paktën 79 persona kanë mbetur të vdekur pas vetëtimave në Bihar, Jharkhand dhe Madhya Pradesh, në Indi, shkruan BBC.

53 persona kanë vdekur në Bihar, ndërsa 16 persona kanë mbetur të vdekur në Madhya Pradesh.

Shumica nga këta persona ishin duke punuar në ferma përgjatë reshjeve masive të shiut ditën e martë.

Vetëtimat janë të shpeshta në Indi, veçanërisht përgjatë sezonës së shirave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nesër ‘’Dita e Madhe’’ për britanikët, 18-vjeçarët votojnë në referendumin për Bashkimin Europian
Anonymus: Do rrëzojmë sistemin politik botëror (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011168003082275
array(1) { ["section"]=> string(59) "reshje-te-dendura-ne-indi-vetetimat-vrasin-79-persona-44259" }