Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Reshje shiu në të gjithë vendin, mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për ditën e nesërme vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Reshje shiu të herëpasherëshme që në orët e para të 24-orëshit, fillimisht në veri dhe qendër, gradualisht reshjet do të shtrihen edhe në jug të vendit.

Reshjet parashikohen të jenë me intensitet deri mesatar, hera-herës në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Lokalisht reshje në formë breshëri.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi 1 deri 8 m/sek, hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Temperaturat parashikohen:

-vendet malore 13°C deri në 29°C

-vendet e ulëta 17°C deri në 33°C

-vendet bregdetare 16°C deri në 30°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img