Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Reshje shiu me intensitet të lartë në të gjithë vendin dhe dëborë, mësoni parashikimin e motit për nesër (TEMPERATURAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1c4f40d4aec7d3faf74fcf451fe8ecba

Dita e nesërme (premte) do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Reshje shiu në të gjithë vendin me intensitet deri mesatar.

Në orët e para të 24-orëshit e deri në mesdite në veriperëndim dhe pjesërisht në qendër të territorit reshje shiu me intensitet deri të lartë, hera-herës reshje në formën e rrebesheve dhe stuhive.

Në zonën e Alpeve dhe në verilindje në lartësitë mbi 600 metër reshje në formën e dëborës. Mjegull e dendur në orët e mengjesit si dhe në momentin e reshjeve të shiut dhe dëborës. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e reshjeve fiton shpejtësi deri në 18m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

vendet malore 5°C deri në 10°C

vendet e ulëta 10°C deri në  16°C

vendet bregdetare 10°C deri në 16°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img