Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Reshje shiu e dëbore dhe temperarura deri në -6 gradë, ja si do të jetë moti gjatë javës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

edf59f7e2e543edf9b3b793c3e364be5

Reshjet e shiut do të vijojnë edhe mbrëmjen e sotme deri në orët e para ë mëngjesit të së martës.

Meteoalb bën me dije se nga e marta deri të premet do kemi një mot kryesisht me kthjellime, ndërsa temperaturat do të jenë të ulta,  rënia vijon më e theksuar sonte në mbrëmje dhe deri të enjten kur pritet minimumi -6 grade.

Njoftimi i plotë:

Rreshjet me problematike kane rene gjate nates se shkuar ,  ndersa sot priten reshje te perkohshme por edhe kthjellime POR deri ne mbremje kur pritet nje fuqizim i fundit i reshjeve qe vijon deri oret e para te se martes.

Gjate kesaj kohe, ne Zonat Malore mbi 600 m do te kene bore te dendur, sidomos shtrirja nga Dibra ne Pogradec.

E Marta mbetet me reshje te pakta dhe e Merkura dhe deri te Premten, kryesisht kthjellime.

Temperaturat jane ulur me 2-3 grade ne mengjes por maksimumi  mbetet rrerh 13 grade.

Renia vijon me e theksuar sonte ne mbremje dhe deri te enjten kur pritet MIN -6 grade, ndersa nuk do te kete Temperatura negative  ne Zonat e Uleta.

Duke Ju falenderuar per vemendjen e mbeshtetjen Ju urojme Dite e Jave te mbare

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img