Hapësire reklamuese

Aktualitet

Reshje shiu dhe erë e fortë, mësoni parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Newsbomb
Reshje shiu dhe erë e fortë, mësoni parashikimin e motit për

Për ditën e sotme moti nis me alternime kthjellimesh e vranësirash me këto të fundit më tepër të theksuara në veriperëndim dhe jugperëndim. Në orët e pasdites në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Vlen për tu theksuar se për sot pritet erë tepër intensive dhe problematike kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore. Era pritet të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 3-12m/s ndërsa me rrahje era intensive 15-25m/s shoqëruar me dallgëzim të lartë në dete të forcës 5-7 ballë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese