Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Reshje shiu dhe dëbore në Korçë, çfarë duhet të dini nëse udhëtoni drejt Dardhës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

67e2edd255cd461c31c6e52c1cf77eb9

Mbrëmjen e djeshme ka pasur reshje shiu me intensitet mesatar ndërsa mbi 1300 metra ka pasur reshje dëbore.

Bëhet me dije se trashësia e dëborës ka rritur deri më 10 cm.

Rrugët janë të hapura dhe të kriposura, ndrësa në Dardhë dhe Boboshticë rekomandohet zinxhirë apo goma dimërore.

Njoftimi i plotë:

Në Qarkun e Korçës, gjatë gjithë natës ka patur rreshje shiu me intesitet mesatar, dhe mbi 1300 m ka patur rreshje debore ku trashësia e saj eshte 5-10 cm.

Aktualisht rreshje nuk ka.

Gjendja e rrugëve nacionale dhe atyre rurale në përgjithësi paraqitet e mirë. Të gjitha akset rrugore janë të hapura dhe të kriposura.

Në aksin K/Boboshticë-Dardhë nga km 8 deri në km 14 , në orët e para të mengjesit lëvizja e mjeteve rekumandohet me zinxhir, ose goma dimërore.

Ne furnizimin me energji elektrike, aktualisht ka probleme në fidrin nr 6, te Mollasit, bashkia Kolonje. Probleme me energjine ka dhe zona e Vithkuqit.

Nga OSHEE po punohet për riparimin e defektit dhe ne kete fider.

a707e195-0334-4e21-81a4-ad43ffc0725d-1.jpg5e8e82ed-0110-4bdb-982b-82584580e25c.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img