Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Reshje e dendura të shiut sjellin problematika, disa lagje në Vlorë zgjohen nën ‘pushtetin’ e ujit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

334bafe512a21a1027b0866396311eba

Reshjet e dendura të shiut ditët e fundit në vendin tonë kanë sjellë edhe problematika në disa qytete.

Bëhet me dije se reshjet e shiut kanë bërë që disa rrugë dhe lagje në qytetin e Vlorës të përmbyten.

Mësohet se niveli i ujit ka arritur deri në 50 cm në lagjen e “Albano” dhe “Romano”.

Në aksin Vlorë- Orikum për shkak të shiut dhe erës është rrëzuar një pemë dhe për pasojë është bllokuar rruga.

Screenshot_3.png

Më shumë

spot_img
spot_img