Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Reshje dëbore në këto zona dhe temperatura në minus, ky është moti për sot  

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parshikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi kryesisht në orët e pasdites.

Reshjet e shiut me intensitet të ulët pritet të jenë prezente në veri të vendit dhe përgjatë zonave bredgetare. Në zonat malore në veri të vendit reshjet pritet të jenë në formën e dëborës me intensitet të ultë. Era do të jëtë nga verilindja-juglindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës nga 1 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -2 deri 6°C

në zona e ulëta 1 deri 12°C

në zona bregdetare 3 deri 13°C

Më shumë