Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Reperi shqiptar thirrje Albin Kurtit: Hap shtëpitë publike!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë ditëve të fundit mbarë opinioni publik është tronditur nga ngjarja e rëndë në Kosovë ku një 11 vjeçare u përdhunua nga pesë persona.

Lidhur me këtë rast të shumta kanë qenë reagimet nga figurat publike, shoqëria civile, të cilët kanë kërkuar dënim maksimal për autorët.

Së fundmi, reperi Getinjo përmes një shkrimi të publikuar në InstaStory, shprehur indinjatën e tij lidhur me këtë rast.

Gjithashtu ai i ka bërë thirrje dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, që të hapë shtëpitë publike, pasi sipas tij vetëm në këtë mënyrë do të ndalen këto fenomene negative të keqtrajtimit seksual.

“O njerëz të dashur! Leni bre komentet dhe postimet e tipit ‘Kqyre qysh vishet, kqyre qysh lyhet e sene-rende’, o jarana, o shoqëri, nuk janë këto arsye – palidhje po i shkruani. Përdhunimi është i paarsyeshëm, pikë! Mos ju rastistë kurrë në familje se keni për ta parë dhe ndjerë vet. Ruaje fëmijën, ruaje veten, po më së shumti ruaje nderin

Albin Kurti, ndoshta dukuria negative ‘dhunim’ nuk ndalet përgjithmonë, por i sigurt jam që do të rraohet esktrem. Lejo shtëpinë publike, njerëzit që kanë probleme seksuale paguajnë dhe shkojnë shfryhen! Të kërkoj falje që të bëra tak (etiketim), por kryeministër të kam”, ka shkruar reperi.

Më shumë


spot_img

spot_img