Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Reperi i njohur qëllohet me breshëri plumbash, ndërron jetë në moshën 28-vjeçare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi Shubhdeep Singh Sidhu, i njohur më mirë me emrin e tij artistik Sidhu Moose Wala, u vra nga një atentat teksa po ngiste makinën e tij në Mansa, në Indinë veriore.

Mediat e huaja bëjnë me dije se reperi u dërgua me urgjencë në spital, por ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marr.

Reperi ndërroi jetë në moshën 28-vjeçare. Zyrtari më i lartë i policisë së shtetit Punjab, VK Bhawra, tha se hetimi fillestar kishte zbuluar se vrasja ishte rezultat i një rivaliteti ndërmjet bandave.

Moose Walawho ndërthuri muzikën hip-hop, rap dhe folk, filloi si kompozitor përpara se një këngë hit në 2017 të katapultonte karrierën e tij, duke e bërë atë të njohur në mesin e diasporës indiane, Britani dhe Kanada.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img