Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rënie drastike e viktimave nga Covid-19 në Francë, sot 10 herë më pak se në pikun e pandemisë (SHIFRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2bdf0422a00a3d6f7881d68bf65381c8

Franca është vendi i gjashtë në botë përsa i përket numrit të të prekurve nga Covid-19, dhe ndër vendet me numrin më të lartë të viktimave gjithashtu.

Mirëpo gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar vetëm 80 viktima, plot 10 herë më pak se në pikun e pandemisë, ku shifrat shkon 700-800 viktima në 24 orë.

Numri total i jetëve të humbura në Francë ka shkuar në 26.310, ndërs ai i të prekurve, me 579 infektimet e reja, ka shkuar në 176.658.

Deri më tani në Francë janë shëruar 56.038 persona, ndërsa 2812 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë. Që nga fillimi i përhapjes së pandemisë, në Francë janë bërë më shumë se 1.3 milionë testime.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img