Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

RENEA zbarkon në Elbasan, kontrolle “blic” në lokale dhe banesa, në shënjestër personat e armatosur dhe ata në kërkim

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat Speciale të RENEA-s kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku po zhvillojnë kontrolle “blic në banesa dhe lokale dhe në zonat “problematike” të qytetit.

Qëllimi i këtij operacioni është kapja e përsonave në kërkim, atyre që qarkullojnë me armë ose me lëndë narkotike. Në kuadër të këtij aksioni janë shoqëruar disa persona në Polici, ndërsa operacioni do të vijojë gjatë gjithë mbrëmjes.

Kujtojmë se ditën e djeshme drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano zhvilloi një takim me drejtorët e Departamenteve dhe Drejtorët Vendorë të Policisë, ku i porositi për kontrolle në territor, në kuadër të ruajtjes së rendit dhe të sigurisë në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img