Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

RENEA rrethon Niklën për disa orë, aksion blic në disa banesa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a465ba4cf03f5dc56133551c8fea6269

Një aksion blic i forcave të RENEA-s është zhvilluar gjatë mbrëmjes së të enjtes në Nikël të Fushë-Krujës.

Kjo zonë është krehur edhe herë të tjera për të kërkuar persona me precedentë kriminalë. Sipas informacioneve për mediat, policia ka kryer kontrolle në disa banesa të personave me rekorde kriminale.

Akoma nuk dihet se kush mund të jetë kapur nga forcat RENEA, por mësohet se Nikla ka qëndruar për disa orë në shtet rrethim.

Pjesë e kontrollit kanë qenë banesat e Valter dhe Durim Bamit, banesa e Ylli Çangu. Kontroll është ushtruar edhe në shtëpinë e Ervin Kodra, kushëriri i Durim Bamit.  Në nëntor të vitit te kaluar Kodra i shpëtoi një atentati në fshatin Tapizë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img