Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

RENEA gjen në Lanë armën e Mexhit Picarit, me këtë pistoletë vrau ish-dhëndrin dhe plagosi avokatin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat speciale të RENEA-s kanë gjetur pas disa orë kërkime armën e krimit, me të cilën Mexhit Picari ekzekutoi për vdekje ish-dhëndrin e tij, si dhe plagosi ish-prokurorin Adriatik Cama, i cili shërbente si avokat i çështjes.

RENEA ka gjetur armën pistoletë TT, në lumin e Lanës, ku autori e ka hedhur pas krimit të kryer paraditen e sotme.

40-vjeçari Kudret Saliaj u ekzektua ditën e sotme pranë Gjykatës së Tiranës nga ish-vjehrri i tij Mexhit Picari, i cili u arrestua në Yzberisht te shtëpia e vajzës.

Saliaj u vra në ditën kur gjykata do të vendoste për ndarjen e çiftit dhe përcaktimin e kujdestarisë së tre fëmijëve të tyre, pasi çifti Kudret dhe Dhurata Saliaj ndodhej në proces divorci.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img