Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

RENEA dhe FNSH operacion ‘blic’ në Tiranë, gjendet një bazë armatimi, prangosen 3 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shtetit, RENEA dhe FSHN kanë kryer një operacion në Tiranë, ku ka gjetur edhe një bazë armatimi.

Në pranga kanë rënë 3 persona, ndërsa janë sekuestruar armë dhe municione luftarake.

Sipas informacioneve, operacioni është zhvilluar në rrugën “Xhanfize Keko”, në Tiranë.

Të arrestuarit u kapën në këtë operacion në një banesë në afërsi të shtëpisë së Nehat Kullës.

Ky i fundit ishte i forti i Tiranës në vitin e mbrapshtë 1997 dhe do të vetëquhej Gjenerali pasi kishte grabitur një kamionçinë ushtarake tip Shevrolet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img